Náhodní okoloidúci

Autor: Barbara Brišová | 4.4.2012 o 11:36 | Karma článku: 3,92 | Prečítané:  647x

“Ocitol som sa uprostred rozhovoru s niekým, koho som asi v živote nestretol." Pri čítaní knihy "Homo asapiens" (recenzia je v predchádzajúcom článku) som si značila citáty ako divá. Ale tento ma nezaujal. Tento mi priam vlepil facku. Za pár sekúnd sa mi pred očami mihli tváre ľúdi, ktorí pre mňa znamenali tak veľa. Niektorí všetko. A prečo ten minulý čas?

 

Pri niektorých ťažko povedať. Keď ukončíte vzťah, je jasné, že už nič nebude také, ako predtým. To beriem. Do partnerského vzťahu asi každý z nás vstupuje s vedomím, že to raz môže skončiť. A že väčšinou aj skončí, o tom hádam nemusím hovoriť.

Niekedy ma až mdloby obchádzajú nad situáciami, do ktorých sa dostávam. Naozaj dokonale to vystihuje citát z nadpisu. Ten údiv. Sklamenie. Následnú rezignáciu, lebo proces je nezvratný. Kto si a čo si urobil s človekom, ktorého som mala rada?!

Keď však skončí vzťah kamarátsky… To je už iná káva. Ja si teda kamarástva nebudujem s tým, že raz môžu skončiť. Samozrejme, nehovorím o takých tých povrchných známostiach zo školy či práce, kedy sa naše životy len letmo dotknú a každý si ide svojou cestou. Mám na mysli skutočné priateľstvá, ktoré prerastajú až do rodinných vzťahov. A mám na mysli ten okamih, kedy človek, ktorý vedľa vás kráča celé roky zrazu zmizne.

Ja sa teda dokážem vyrovnať s čímkoľvek, ani napísať tu také veci nemôžem, ale keď príde na takéto situácie, som bezradná. Čo robiť vo chvíľach, keď sa blízky človek mení na náhodného okolidúceho? A možno ešte aj menej. Ľudia, ktorých stretávam na ulici mi aspoň pozrú do tváre. A za každou z tých tvári sa skrýva neobmedzený zdroj možností. Každý z nich je náš budúci potencionálny priateľ, kamarát, sused, kolega. Nikdy nevieme s kým sa naše cesty skrížia. Ale za to veľmi dobre vieme, s kým sa už nikdy nepretnú.

V tomto bode písania už vlastne ani neviem, k čomu som chcela dospieť. Asi len k duševnej hygiene. Zakričať si do tohto spletitého internetového vzduchoprázdna a uľaviť si.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?